Reklama

Pleszew. Co z budową ścieżek rowerowych przy drodze krajowej? Burmistrz odpowiada

Opublikowano: ndz, 28 lis 2021 13:00
Autor:

Pleszew. Co z budową ścieżek rowerowych przy drodze krajowej? Burmistrz odpowiada - Zdjęcie główne

Mieszkańcy kilku wsi znajdujących się przy drodze krajowej w gminie Pleszew - od lat proszą o budowę ścieżek rowerowych. Czy się uda?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy kilku wsi znajdujących się przy drodze krajowej w gminie Pleszew - od lat proszą o budowę ścieżek rowerowych. Czy się uda?

Pleszew. Ścieżki rowerowe przy drodze krajowej

Brak ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze krajowej nr 11 przebiegającej przez miejscowości Janków i Kuczków, a także przy drodze krajowej przebiegającej przez Piekarzew - to od lat jedna z największych bolączek mieszkańców.

– Jak mamy wyjechać ze wsi bez samochodu? Przecież tu strach jeździć! – mówili już na naszych łamach zdesperowani ludzie.

O tym, że budowa ścieżki przy drodze krajowej jest po prostu konieczna – ludzie wspomnianych wyżej wsi mówią od lat. Temat ten jest jednym z wiodących na niemal każdym zebraniu sołeckim – piszemy o tym również regularnie na naszych łamach.

Czy uda się to w końcu zmienić?

Pleszew. Są pieniądze na dokumentację dla ścieżek rowerowych przy drodze krajowej

Burmistrz Pleszewa od dawna z kolei tłumaczy, że inwestycja zależna jest od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Warto jednak zaznaczyć, że w budżecie Pleszewa na rok 2022 zapisano pieniądze na realizację wspomnianych inwestycji - w kwestii dokumentacyjnej. Władze Pleszewa - z własnych pieniędzy opłacą sprawy związane z niezbędną dokumentacją - tak by inwestycja stała się w końcu realna.

- Priorytetem są drogi rowerowe przy "krajówkach" – tu jesteśmy cały czas w kontakcie GDDKiA. Miasto przejęło na siebie kwestię stworzenia dokumentacji – liczymy, że dzięki temu uda się wspomniany temat zrealizować – w kontekście m.in. drogi rowerowej Pleszew-Piekarzew czy Janków-Kuczków - przyznaje burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Na dokumentację odcinka Pleszew-Piekarzew zapisano 150 tys. zł, natomiast na odcinek Janków-Kuczków 130 tys. zł.

Jak dodaje burmistrz, ostateczna decyzja zależy oczywiście od GDDKiA - jednak miasto pozyskało wstępną deklarację odnośnie kompleksowego rozwiązania w przypadku drogi w kierunku na Ostrów Wlkp.

- Chodzi o stworzenie dokumentacji także dla odcinka Dobra Nadzieja-Ludwina-Janków - mówi Arkadiusz Ptak.

Czy się uda? Do tematu będziemy wracać.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.